Eğitim Platformunu Hayata Geçirdi

Eğitim Platformunu Hayata Geçirdi

Türkiye ‘nin pompa ve basınçlandırma sistemleri konusunda lider markası Mas Grup yeni bir eğitim platformunu hayata geçirdi.

Teknik lise ve üniversite öğrencilerinden sektörde kariyer yapmak isteyen mühendislere, şirketlerde uygulayıcı ve işletmeci pozisyonlarındaki kişilere, bayilerin satış kadrolarında çalışan profesyonellere ve sistemlerin tamir ve bakım faaliyetlerini yürüten teknik servis ekiplerine kadar tesisat sektörünün tüm paydaşlarına pompa ve basınçlandırma sistemleri konusunda eğitim programları sunmayı amaçlayan Mas Academy faaliyetlerine başladı.

Başkanlığını Prof.Dr. Mete Şen ‘in üstlendiği Mas Academy ‘de eğitim programları beş ana modül altında toplandı. Bu modüllerden ilki Mas Grup Düzce Üretim Merkezi ‘ni tanıtmak ve modern üretim prosesleri ile ilgili detaylı bilgi vermeyi amaçlayan Fabrika Turu ‘nun da dahil olduğu Mas Grup Tanıtım modülü, ikincisi pompa teorisi ve tasarımı ile ilgili detaylı bilgi içeren Teori modülü, üçüncüsü değişik pompa tipleri ve uygulama alanları ile ilgili eğitim programlarının bulunduğu Uygulama modülü, dördüncüsü özellikle sektörde kariyer yapmak isteyen mühendislerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan ve içerisinde Satış Teknikleri, Zaman Yönetimi, Liderlik gibi eğitim başlıklarının olduğu Kişisel Gelişim modülü, beşinci ve son modül ise özellikle yetkili teknik servislerde çalışan teknik kadrolara ve tesislerin işletme birimlerinde görevli mühendis ve teknisyenlere uygun pompa tamir, bakım ve işletme konularını içeren Mas Tech modülü olarak şekillendi.