Robotlu Prosesi Henüz Uygulayamadık

Robotlu Prosesi Henüz Uygulayamadık

Mutfak ve banyo mobilyası yanında kapı üretimi de gerçekleştiren Eurodecor, kapının içinde bulunan karkasları robotlar vasıtasıyla monte etmek istiyor. “Türk mobilya sektöründe daha önce denenmemiş bu uygulamayı yapacak entegratör bulamadık” diyen Üretim ve Planlama Yöneticisi İsmail Özgel, yapmayı planladıkları robot yatırımları konusunda çarpıcı yorumlarda bulundu.

Mutfak sektörünün öncü firmalarından Eurodecor, dolap kapaklarında temperli renkli cam ve alüminyum malzemenin kullanıldığı özgün kapaklardan, laminant malzemeye, masif ahşap ve doğal kaplamadan polimerik laminat kaplamaya kadar farklı malzemeler kullanıyor. Toplam 130 bin metrekare açık alan üzerine 35 bin metrekare kapalı üretim alanına sahip olan firma, 2001 yılında hizmete girdi.

Mutfak, banyo ve kapı modellerini müşterilerinin beğenisine sunan Eurodecor sürekli değişen pazar koşullarına ayak uydurabilmek için üretim teknolojilerini güncel olarak takip ediyor. Buna göre; panel üretim hattı, kaplama masif üretim hattı, montaj ve paketleme hattı, profil üretim hattı, kapı kanat üretim hattı, boya-cila uygulama hattı, kapı montaj ve paketleme hattı, yardımcı atölyeler hattı, malzeme, mamul ve yarı mamul depolarına sahip. Yüksek teknoloji ürünü makinelerde, ileri uygulama yöntemleri ile dünya standartlarında üretim yapan firmanın faaliyetlerini Üretim ve Planlama Yöneticisi İsmail Özgel ve Kapı Üretim Şefi Hakan Yapıcı anlattı. 

Haberin Tamamı ST Robot Yatırımları Dergisi'nin Ocak 2018 Sayısında