Tasarım Gücüne Fonksiyonellik Katıyor

Tasarım Gücüne Fonksiyonellik Katıyor

Hem tasarım çizgisi hem de fonksiyonel özellikleriyle öne çıkan Roya Nova Rezidans, İstanbul Finans Merkezi’nin yanı başında yükseliyor. Roya Yapı tarafından hayata geçirilen projenin tasarımında verimliliğe odaklanılarak kullanıcıya maksimum fayda sağlanmak amaçlanılmış. Tasarruf ve çevrecilik anlayışına göre kurgulanan projeyi, Tago Mimarlık Kurucusu Roya Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Aktan Altuğ ve Roya Yapı İcra Kurulu Başkanı Afşin Aykanat ile konuştuk. 

Roya Yapı Tago Mimarlık, ARED Yapı ve DRS Yapı’nın bir araya gelmesi ile kuruldu. İnşaat sektöründe prefesyonel bu üç ismin birlikte hareket etmesi Roya Nova Rezidans projesinde nasıl bir sinerji yaratacak?

Tago Mimarlık, ARED Yapı ve DRS Yapı’nın birlikteliği projede muhakkak bir sinerji yaratıyor. Tasarımcının projenin planlanmasından itibaren sürece dahil olması projeye artı değer kazandırıyor. Türkiye’de ve yurt dışında uzun yıllardır edindiğimiz tecrübemizle projeyi tasarladık. Know-how’larımızı yansıttığımız, konut sahiplerinin menfaatlerini maksimum seviyede tutan bir projeyi hayata geçirdik. Roya İnşaat firmasının hem yatırımcı hem de tasarımcısı bakış açısıyla, tasarımcının ise inşaat firmasının bakış açısıyla yaklaşması projeyi birçok açıdan avantajlı kılıyor. Projenin tasarımına imalat sürecinde de müdahil olmamız inşaat grubuna da fayda sağlıyor. Projede kullanılacak yapı malzemelerinin seçimi gibi birçok konuda tasarımcı olarak inşaat grubuna destek veriyoruz. Bu yaklaşımla projenin işletme maliyetlerini kontrol edebiliyor, detayları verimlilik ve maliyet açısından maksimum fayda sağlayacak şekilde çözümleyebiliyoruz. Afşin Bey’in ve benim uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz bu sektörde, mimar kimliğimizin yanı sıra yatırımcı olarak da yer almamızın doğal olduğu düşüncesindeyim. Bir projede hem iyi tasarımcı hem de iyi imalatçı olarak yer almayı doğru ve avantajlı buluyorum.