İki Büyük Polimer Fabrikası Kuracak

İki Büyük Polimer Fabrikası Kuracak

thyssenkrupp Industrial Solutions'ın bağlı kuruluşu Uhde Inventa-Fischer, Adana'da SASA Polyester Sanayi A.Ş. için global ölçekli iki yeni polimer fabrikası kurmak üzere sözleşme imzaladı.

Birinci tesisin düşük viskoziteli uygulamalar için günde 1.050 metrik ton (yılda 380.000 ton) PET (polietilen tereftalat) üretmesi planlanıyor. İkinci tesis ise PET şişelerin üretimi için yılda 216.000 ton reçine üretmek üzere Uhde Inventa-Fischer'in tescilli patentli MTR® teknolojisini kullanacak. Her iki yeni tesis de, ilgili ürünlerinin dünyadaki en büyük tek hatlı üretim tesisleri arasında yer alıyor.

Uhde Inventa-Fischer CEO'su Werner Steinauer konu hakkında yaptığı açıklamada;  "SASA’nın, geçtiğimiz yıl en büyük polyester hatlarından birini inşa etmek için yapılan sözleşmeden sonra, bizi iki adet son teknoloji PET tesisi inşa etmemiz için seçmesini gururla karşılıyoruz. Ticari olarak denenmiş ve test edilmiş MTR prosesi, müşterilerimize optimize edilmiş enerji tüketimi, ham madde stoklarının maksimum kullanımı ve etkin tesis işletimi sağlıyor ve böylece geleneksel teknolojilere kıyasla toplam dönüşüm maliyetini önemli ölçüde düşürüyor "dedi.

Her iki projenin teslimat kapsamına, temel ve detay mühendisliği, gerekli tüm bileşenlerin teslimatı ve montaj, ön işletmeye alma ve devreye alma denetimi için teknik hizmetler dahil olacak.

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Ocak 2018 Sayısında