Yüksek Gerilimde Şeffaflık Sağlayan Çözüm

Yüksek Gerilimde Şeffaflık Sağlayan Çözüm

Belçika orta gerilim şalt üreticisi SwitchGear Company, RMU halka ana ünitesi orta gerilim hücrelerini, 34 UHF okuma/yazma kafası ile Turck ürünleriyle tanımlıyor. SwitchGear Yöneticileri, "RFID sisteminin en büyük yararının, arttırılmış esneklik, artan güvenlik, her bir üretim aşamasının kalıcı izlenebilirliği ve asgari manuel operasyon" olduğunu dile getiriyorlar. 

Bir ürünün varyantı ne kadar çok olursa, ortaya çıkan üretim karmaşıklığını yönetmek daha zor olur. Şalter montaj üreticisi SwitchGear Company için de durum böyle idi. Şirket, bu nedenle birçok değişikliğiyle DR-6 serisinin üretimini izlemek için Turck'tan bir UHF RFID sistemi kullanıyor. Bu, üretim verimliliğini ve esnekliği artırırken yüzde 100 kalite güvencesi sağlıyor. Örneğin, doğru veriler, test kurulumlarında otomatik olarak yükleniyor; bu, muhtemel manuel hataları önemli ölçüde azaltıyor. Turck Multiprox ile aynı zamanda, Codesys'i kullanılarak BL20 kontrolöründeki RFID sisteminin kontrolü programlanmıştır.

Orta gerilim hücrelerinin Belçika üreticisi SwitchGear Company'nin (SGC) sahibi ve CEOsu olan Sophie Vandoorne, "Orta gerilim hücrelerimizin ömrünün uzamasından gurur duyuyoruz" dedi. Şirket iç mekan ve dış mekan uygulamaları için orta gerilim hücrelerini geliştirip üretiyor ve "Built to last" sloganı altında çalışıyor. Cihazlar, elektrik tesisat donanımı, orta gerilim motorları, rüzgar jeneratörleri ve fabrikalarda, hastanelerde, tarımda, bahçecilikte ve diğer uygulama alanlarında büyük tüketicilerde dünya çapında kullanılıyor. Orta gerilimi 3 ila 36 kV arasında, düşük gerilimi 231, 400 veya 690 volta dönüştürüyorlar.

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Şubat 2018 Sayısında