Stratejik Kararlar Alınmasına İzin Veriyor

Stratejik Kararlar Alınmasına İzin Veriyor

Uniformance® Cloud Historian, birden çok sahaya ait verileri analiz etmek ve çalışma süresini artırmak için bulut teknolojisinden faydalanıyor. Çözüm için Honeywell Proses Çözümleri Başkanı Vimal Kapur: “Bir tesiste bulunan fikirlerden tüm tesislerin faydalanmasını mümkün kılarak daha akıllı, daha stratejik kararlar alınmasına ve akılcı adımlar atılmasına izin veriyor" açıklamasında bulundu.

Honeywell Proses Çözümleri (HPS)  Honeywell Connected Plant Uniformance® Cloud Historian'ı piyasaya sürdü. Bu yeni ürün, müşterilerin varlık kullanılabilirliğini iyileştirmelerine ve çalışma süresini artırmalarına yardımcı olan, işletme genelinde görselleştirme ve analize yönelik bir bulut tabanlı hizmet olarak kullanılan bir yazılım. 

Uniformance Cloud Historian'ın tasarımı sektörde bir ilktir. Geleneksel bir işletme tarihçisinin gerçek zamanlı proses verileri analizini bir veri gölüyle birleştirerek, işletmelerde diğer analitik araçlarla birlikte üretimin, Kurumsal Kaynak Planlamasının (ERP) ve diğer iş verilerinin entegrasyonunu olanaklı kılmaktadır. Bu özellik, işletme verilerinin saha ve tesislerde kullanımda olan araç ve işlevleri kullanarak, daha önce mümkün olmayan bir ölçekte anında analiz edilmesine izin vermektedir. Honeywell Proses Çözümleri Başkanı Vimal Kapur, "Uniformance Cloud Historian, bulutun ve büyük verinin tüm gücünü ilk defa Honeywell'in geleneksel proses tarihçisine getirerek, en karmaşık çoklu saha organizasyonlarını dahi zahmetsizce birbirine bağlıyor. Çözüm, bir tesiste bulunan fikirlerden tüm tesislerin faydalanmasını mümkün kılarak daha akıllı, daha stratejik kararlar alınmasına ve akılcı adımlar atılmasına izin veriyor," şeklinde konuştu.

Honeywell'in yeni ürünü, geçmiş ve sürekli tesis ve üretim sahası proses verilerini toplama, depolama ve yeniden oynatmayı sağlamanın yanı sıra neredeyse gerçek zamanlı olarak bulutta görünür kılıyor. Tarihçi, tesis ve işletme personeline kararlar alma ve uygulama gücü veren zaman serisi veri deposunu, veri bilimcilerinin proses verileri ile işletmedeki diğer iş verileri arasındaki daha önce bilinmeyen ilintileri açığa çıkarabilmelerini sağlayan büyük bir veri gölüyle bir araya getiriyor.

Haberin Tamamı ST Proses Otomasyonu Dergisi'nin Şubat 2018 Sayısında