Çatılarda Güneş Enerji Santrali Uygulama Fırsatları

Çatılarda Güneş Enerji Santrali Uygulama Fırsatları

Güneş enerjisi yatırımlarının hızlı bir şekilde canlanması için en önemli etkenlerden biri olarak gösterilen çatı uygulamaları, Zorlu Enerji Grubu şirketlerinden Zorlu Solar desteğiyle, Bursa’da düzenlenen Çatılarda Güneş Enerji Santrali (GES) Uygulama Fırsatları Semineri’nde masaya yatırıldı.

Çatılarda Güneş Enerji Santrali (GES) Uygulama Fırsatları Semineri, 20 Aralık 2017 Çarşamba günü, Zorlu Enerji Grubu şirketlerinden Zorlu Solar sponsorluğunda Bursa’da gerçekleştirildi. Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) ve Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) tarafından düzenlenen seminerde; güneş enerjisinde en önemli büyüme alanlarından biri olarak görülen çatı uygulamaları tüm yönleriyle ele alındı. 

Yurt içi ve yurt dışında güneş enerjisine dayalı yatırımları ile dikkat çeken Zorlu Solar, özel sponsor olduğu Çatılarda Güneş Enerji Santrali (GES) Uygulama Fırsatları Semineri’ne üst düzey katılım gösterdi. Çatı Mevzuatındaki Gelişmeler ve Çatı Pazarı konulu oturumda Zorlu Solar Direktörü Evren Evcit, Çatı Uygulamalarındaki Teknolojik Gelişmeler konulu oturumda ise Zorlu Solar Teknik Müdürü Halil Oral konuşmacı olarak yer aldı. Evren Evcit ve Halil Oral, çatılara güneş paneli kurulumu ve yaygınlaştırılması konusunda hem mevzuat hem de teknoloji konularında bilgi ve tecrübelerini aktararak, Türkiye’de güneş enerjisine dayalı sistemlerin gelişimine katkıda bulundu. 

Haberin Tamamı ST Elektrik-Enerji Dergisi'nin Şubat 2018 Sayısında