RFID Çözüm Ortağı Vilant Sistemler’i Satın Aldı

RFID Çözüm Ortağı Vilant Sistemler’i Satın Aldı

Otomasyon uzmanı yazılım, sistem ve hizmet işlerini geliştirmek için portföyünü genişletiyor. 

Turck, Finlandiya'daki mevcut RFID anahtar teslimi çözüm ortağı Vilant Sistemler'in hisselerinin çoğunu satın aldı. Şirket artık Turck Grubunun bir parçası. Geçiş sürecinin Ocak 2018'de tamamlanmasının ardından yeni şirket adı Turck Vilant Sistemler olacak. Bu işlemle Turck, Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti başlıklarında yüksek stratejik öneme sahip yazılım, sistem ve hizmetlere olan bağlılığını güçlendiriyor.

Turck Genel Müdürü Christian Wolf, "Müşterilerimiz sadece mükemmel donanım ürünlerine değil, özellikle RFID işinde yazılım, entegrasyon ve bakım hizmetleri de dahil olmak üzere daha eksiksiz sistem çözümlerine ihtiyaç duymaktadır" diyor. "Vilant'taki tecrübeli uzmanlarla, şu anda bu gereksinimleri daha iyi karşılayabiliyor ve Endüstri 4.0 yolunda müşterilerimize destek oluyoruz. Kurucu ortakları olan Ville Kauppinen ve Antti Virkkunen (dolayısıyla Vil-Ant), yeni Turck Vilant Sistemler'in hissedarları ve yöneticileri olarak kalmaya devam ediyorlar.

Vilant, dört iştirakiyle 15 yıllık çalışma hayatında 35 ülkede 1,000'in üzerinde RFID sistem kurulumunu gerçekleştirerek endüstriyel RFID sistem işinde büyük bir oyuncu haline geldi. Ville Kauppinen "Uluslararası büyümeyi her zaman hedef aldık" diyor. "Turck grubunda, RFID sistem uygulama işimize her zamanki gibi devam edebileceğiz ve Turck'un uluslararası satış organizasyonunu ve donanım ürün portföyünü daha fazla uluslararası büyüme için kullanacağız.