2017 Yılını Yüzde 8 Büyüme İle Kapattı

2017 Yılını Yüzde 8 Büyüme İle Kapattı

1980 yılından bugüne inşaat sektörüne hizmet veren ve geliştirdiği yenilikçi iç ve dış cephe sistemleri ile sektörün önde gelen kuruluşlarından olan Saray Alüminyum, 2017 yılını 560 milyon TL ciro elde ederek yaklaşık yüzde 8 büyüme göstererek kapattı. 

Alüminyum sektörünün 5 milyar dolarlık iş hacmiyle Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer aldığını dile getiren Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı, 2017 yılına ilişkin sektöreldeğerlendirmelerde bulundu. 

“Alüminyum sektörü, Türkiye ekonomisinin yanı sıra, inşaat sektörüyle de entegre işleyiş gösteriyor. Dolayısıyla, inşaat sektöründe bir süredir yaşanan talebe endeksli canlanma, sektörümüzü de hareketli tutuyor. Sektörümüz yıllık kapasite miktarı 1 milyon tonun üzerinde.2017 yılında da hem Türkiye ekonomisi, hem de inşaat sektöründe büyüme yaşandı. Tabi bu durum sektörümüzdeki canlılığın da devam etmesini sağladı. Sektörün öncü kuruluşlarından Saray Alüminyum olarak, 2017 yılını 560 milyon TL ciro ile yani, yüzde 8 civarında büyüme göstererek kapattık. 

Saraylı, “2018’de sektörün yüzde 10 civarında büyüme gerçekleştirmesini bekliyoruz. Bu sene alımını gerçekleştirdiğimiz panjur üretim hattımızı 2018 yılının ilk çeyreğinde devreye almayı planlıyoruz. Artan talebi hızla karşılayabilmek için yeni bir kompozit hattı alımı yönünde görüşmelerimiz ve kapasite artırımına yönelik yeni yatırımlarımızın görüşmeleri de devam ediyor.”