Daha Verimli Çalışma, Daha Az Hata

Daha Verimli Çalışma, Daha Az Hata

Omron, Akıllı Paketleme Hattı için Delta Robotlar ve Görsel Denetim Sistemi Sağlıyor.

Combilo, Hollanda, Waddinxveen'de faaliyet gösteren, taze sebze ve meyvelerin ithalatı, ihracatı, paketlenmesi, depolanması ve dağıtılması alanlarında uzman bir şirket. Başta sera sebzeleri ve sert meyveler olmak üzere ürünlerin bazıları perakende satışa gönderilmeden önce şirket tarafından paketlenmektedir. Kırmızı, sarı ve yeşil dolmalık biberden oluşan her bir paket "trafik ışığının" paketlenmesi yoğun iş gücü gerektirir. Omron tarafından sağlanan görsel denetim sistemi ve delta robotların yardımı sayesinde, EasyPack Technologies dolmalık biberlerin seçilmesi ve yerleştirilmesi sürecini otomatik hale getirdi. Sonuçta, daha verimli ve daha düşük hata olasılıklı bir süreç ortaya çıktı. 

Combilo, Avrupa'nın tanınmış perakendecileri ve toptancıları dahil olmak üzere tedarikçileri ve müşterileriyle birlikte çalışarak, tüketicilere her gün taze meyve ve sebze sağlamaktadır. Bazı ürünler paketlenmeden teslim edilse de başta domates, dolmalık biber ve salatalık olmak üzere ürünlerin önemli bir bölümü teslim edilmeden önce paketlenmektedir. 

Combilo Üretim Müdürü Marcel Villerius, birçok paketleme hattından oluşan paketleme departmanından sorumludur. Son birkaç yıl içinde paketleme verimliliğini artırmak için bir dizi önlem hayata geçirilmiştir. Villerius konuyla ilgili şunları söylüyor: "Örneğin, departmanın yerleşimi şirket içindeki lojistiği optimize edecek şekilde yeniden düzenlendi. Sürekli olarak verimliliğimizi artırmanın yollarını arıyor ve işleyişimizi mümkün olduğunca otomatik hale getirmeye çalışıyoruz."

Haberin Tamamı ST Robot Yatırımları Dergisi'nin Nisan 2018 Sayısında