PALSystem’in avantajlarını Malatya’da anlattı

PALSystem’in avantajlarını Malatya’da anlattı

Ersaş Alüminyum ve Malatya bayisi Boyka Group, PAL System Pencere Sistemlerinin avantajlarını Malatya’da düzenlediği “Ersaş PALSystem Pencere Tanıtım Toplantısı” ile mimarlara ve inşaat firmalarına anlattı. 

Ersaş Alüminyum ve Malatya bayisi Boyka Group, Malatya’da düzenlediği “Ersaş PALSystem Pencere Tanıtım Toplantısı” ile mimar ve inşaat firmaları ile bir araya geldi. 24 Şubat’ta Malatya Divalin Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, PALSystem’in özellikleri hakkında müteahhitlere, firma temsilcilerine, mimarlara, mühendislere ve pencere üretici ve satıcı firmalar yetklilerine bilgi verildi. Ersaş Alüminyum Ersaş Pazarlama Koordinatörü Sedat Çimen’in konuşmacı olarak yer aldığı toplantıya, Malatya ve çevre illerden yoğun katılım sağlandı. 

PAL SYSTEM İLE DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATTI

Ersaş Alüminyum Ersaş Pazarlama Koordinatörü Sedat Çimen açılış konuşmasının ardından Ersaş Alüminyum PAL System serilerinin kullanım alanları hakkında bilgi verdi. Çimen, kompozit profilin statik dayanımından dolayı, rüzgâr yüküne ne kadar dayanıklı olduğunu ve destek saçsız kompozit profilin 100 kg yük ağırlığında 10,5 mm esnediğini gösterdi. Çimen, ürünün ısı geçirgenlik değerlerinin PVC pencere sistemleriyle nerdeyse aynı olup 1,5 olmasına dikkat çekti. İç ve dış çevresi komple alüminyum olup, içi PVC profil olan bir pencere serisinin dünyada ilk defa bir Türk firması tarafından geliştirildiğinin ve üretildiğinin altını çizen Çimen, Ersaş Alüminyum’un Ar-Ge’deki başarısına işaret etti. PAL System’in özelliklerinden ve firmalara sağladığı kolaylıklardan bahseden Çimen, “PAL System’in alüminyum kapaklarının 6 m halinde PVC profillere yapıştırılmış kompozit profil olarak gelmesi ve Ersaş Alüminyum tarafından geliştirilen köşe takoz sistemi ile çok hızlı üretim yapabildik. Bu da üretim maliyetlerimizi düşürdü. Müşterilerimiz, iki yüzü alüminyum kapaklı ve cam çıtası alüminyum olan kompozit profil PAL System seri üretimi ile maliyetlerinin düşmesinden oldukça memnun” dedi.

Haberin Tamamı ST İnşaat Ve Malzeme Dergisi'nin Nisan 2018 Sayısında