Başarılı Bir Endüstri 4.0 Hazır Yazılım Projesi İçin Neye Ihtiyacınız Var?

Başarılı Bir Endüstri 4.0 Hazır Yazılım Projesi İçin Neye Ihtiyacınız Var?

Başarılı bir Endüstri 4.0 projesi gerçekleştirebilmek için, denetim sisteminin tüm üretim alt sistemleriyle iletişim kurabildiğini ve tüm üretim süreçlerinin sorunsuz çalışmasına izin verecek kadar kullanıcı dostu olduğu dikkate alınmalıdır. Bir fabrika süpervizörü sisteminin kullanılmasından dolayı, tüm veri akışı yerel, uzak iş istasyonları veya mobil cihazlarda birbiriyle bağlantılı ve görselleştirilebilir. Bu, şirketlerin fabrikalarını daha iyi yönetmelerini ve üretkenlik süreçlerini daha iyi anlamalarını ve bunlara neden olan sorunların doğru ve etkili bir şekilde görselleştirilmesi nedeniyle arıza sürelerini azaltmalarını sağlayacaktır. Denetim platformunun seçimi, 4.0 bilgi sistemlerinin oluşturulmasının ayrılmaz bir parçasıdır ve temel olarak platformun açıklığı, esnekliği ve ölçeklenebilirlik kapasitelerine dayanır. Progea, Akıllı Fabrika denetim çözümleri için özel ve ideal olan SCADA / HMI teknolojisi hakkında derin bir bilgi birikimine sahiptir.

SÜREÇ GÖRSELLEŞTİRME

Automation Platform.NExT™, özellikle SCADA / HMI platformları için otomasyon yazılımı teknolojisinde 25 yıldan fazla deneyime sahip bir şirket olan Progea tarafından tasarlanan ve geliştirilen en gelişmiş ve yenilikçi teknolojiye dayanan yeni nesil bir yazılım platformudur. Dünya çapındaki tüm otomasyon sektörlerinde ve özellikle üretimde kullanılan 120.000'den fazla uygulama ile Movicon ™ ürününün uluslararası başarısı, bu alandaki uzmanlıklarını göstermektedir.

Yeni nesil Movicon.NExT ™, özellikle PC ve Gömülü sistemlerde çalışan mimarilerde otomasyon dünyası için Progea tarafından geliştirilen bir .NET çerçevesine dayanan modüler bir teknoloji olan Automation Platform.NExT ™ üzerine kurulmuştur. Platform, OPC UA bilgi modelini kullanarak çerçevenin İstemci ve Sunucu  (server -client) Modülleri modülerliği ve açıklığı paylaşır. Modülerliği ve teknolojisi, onu, kendinden esnek ve açık olması gereken her IIoT projesi için mükemmel olan ideal bir çözüm haline getirmektedir.

SCADA, HMI VE VERİ ANALİZİ

Platform.NExT ™ platformu modüler olduğundan, projenin müşteri tarafını daha fazla esneklik ve güçle yönetme olanağı sunar. Aslında, platformun istemcisi tüm HMI ve Veri Analizi ile donatılmıştır. HMI ve veri analizinin özellikleri sayesinde geniş kapsamlı sembol ve nesne kütüphaneleri ve Windows Presentation Foundation (WPF) ve XAML tabanlı vektör grafik motoru kullanılarak gerçek zamanlı veri ve oldukça gelişmiş tarihsel veri analizi temsilleri de oluşturulur.

Müşteri, animasyonlu ve dinamik ekranları, alarm yönetimini, trendleri ve veri tablolarını, grafikleri, veri analizini, gösterge panolarını ve analitik raporları görüntülemek için ağlarda veya ağ üzerinden yerel olarak kullanılabilir.

IIot projeniz, Movicon.NExT ™ dahil olmak üzere, platform tarafından sunulan tüm modüllerin özelliklerinden tam olarak yararlanarak gerçek bir veri analizi, denetim ve MES istasyonu haline gelecektir.