Yüksek Akışı ve Düşük Enerji Tüketimini En İyi Şekilde Birleştirir

Yüksek Akışı ve Düşük Enerji Tüketimini En İyi Şekilde Birleştirir

Atlas Copco ZH 1000-3150 yağsız santrifüj hava kompresörü, hava ayırma endüstrisinin standart bir pakette sunulan daha büyük bir santrifüj hava kompresörüne olan ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Serisindeki en kompakt hava kompresörü olan neredeyse sessiz ZH 1000-3150 en iyi yüksek akış ve düşük enerji tüketimi kombinasyonunu sunar.

ZH 1000-3150, hepsi bir arada bir yağsız hava kompresörüdür. İç boru tesisatı, soğutucular, motor, yağlama, giriş kılavuz kanatları ve kontrol sistemi dahil tüm elemanlar dayanıklı tasarıma sahip standart bir paket halinde sunulur. Paslanmaz çelik gövdeler korozyonu en aza indirir ve çalışma ömrünü uzatır. Entegre paket tasarımı sayesinde kurulumu kolaydır, devreye alma işlemi de hızlıca gerçekleşir. İsteğe bağlı özellikler belirli bir üretim ortamına göre özelleştirme olanağı sağlar. 

ETKİLİ SOĞUTMA, GÜVENİLİRLİK VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ARTAR

Santrifüj Kompresörler Ürün Müdürü Luc T'Jollijn "Bütçe kısıtlamaları, şirketlerin özelleştirilmiş üniteler yerine standart çözümler arayışında olduğunu gösteriyor. Akıllı hava çözümleri portföyümüzün en yeni üyesi olan ZH 1000-3150'nin gelişmiş teknolojisi, müşterilerin uygulamaları için gerekli olan yüksek akışı sağlarken genel çalışma maliyetlerini en aza indirir. Ayrıca düşük bakım süresi ve maliyeti gerektirecek şekilde tasarlanmıştır." şeklinde konuştu. ZH 1000-3150'nin benzersiz tasarımı, blow-off'tan önce yüzde 25'in üzerinde bir devrilme sağlar, enerji tasarrufunu en üst düzeye çıkarırken çalışma maliyetlerini en aza indirir. Standart giriş kılavuz kanatları, çok sayıda rakip üniteye kıyasla daha düşük akışlarda yüzde 9'a kadar daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Etkili soğutma, güvenilirliği ve enerji verimliliğini artırırken ısı aktarımını en üst düzeye çıkarır. 

ENDÜSTRİ 4.0 UYUMLUDUR

ZH 1000-3150, Atlas Copco'nun yeni Optimizer 4.0 merkezi kontrol ünitesiyle birlikte çalışır. Basınçlı hava sisteminin; kompresörler, kurutucular, filtreler, enerji geri kazanım sistemleri, hava depoları, soğutucular ve booster'lar gibi makinaların en verimli kombinasyonunun seçilmesi yoluyla optimize edilmesini sağlar. Son derece sezgisel kullanıcı arabirimi sayesinde son kullanıcı, tüm sistemin yanı sıra her bir makinanın performansını ve enerji tüketimini görüntüleyebilir. Ayrıca Optimizer 4.0 tamamen Endüstri 4.0 uyumludur, böylece nesnelerin interneti teknolojisini kullanırken ekipman performansını yükseltmek, önleyici bakımı iyileştirmek ve enerji verimliliğini daha da artırmak için basınçlı hava sisteminin diğer ağ bağlantılı akıllı cihazlarla dijital entegrasyonunu sağlar.