Yeni Ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor

Yeni Ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor

1 MW sektöründeki lider rüzgar türbinleri sağlayıcısı Leitwind, LTW80 1MW ve LTW90 1 MW ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor. 

Sektörde sağladığı kârlı yatırım seçenekleriyle lisanssız segmentin lider markası olarak bilinen LEITWIND, LTW90 1 MW’lık rüzgar türbinini piyasaya sürdü. Düşük rüzgarlı alanlar için özel olarak geliştirilen rüzgar türbini, Leitwind’in en çok satan LTW80 1MW’lık modelini baz almakta. 90 metreye yükseltilmiş kanat (rotor) çapıyla LTW90 1 MW, kesin olarak kanıtlanmış “direct-drive” teknolojisinin avantajlarını ve düşük rüzgar koşullarında yüksek performansı bir araya getiren sınıfında öncü yeni bir ürün sunuyor. Türkiye lisanssız pazarı için ideal olan LTW90 1MW’ın tip belgesi de Türkiye pazarı için hazırlandı.

80, 86 ve en son 90 metrekarelik kanat (rotor) çaplarıyla çok daha fazla süpürme alanına sahip LEITWIND, alandaki rüzgar hızına bağlı olarak benzer türbinlerden yüzde 30 ila yüzde 50 arasında daha fazla enerji üretim kapasitesine sahip. Başlangıç yatırımının geri ödemesinden sonra bu oran müşteriler için daha fazla enerji üretmek ve daha fazla kâr sağlamak anlamına geliyor.

Leitwind bugüne kadar Türkiye’de lisanssız elektrik üretimine ilişkin yönetmelikle düzenlenen birçok proje gerçekleştirdi. Son olarak, Çorum Belediyesi’nin 4 adet LTW 80/1.0 MW türbinlerini devreye alarak yılda 16.000.000 kW enerji üretimi sağlamayı planlıyor.