Çok Yönlülük Sağlıyor

Çok Yönlülük Sağlıyor

Genel alt yüklenici ve yüksek kaliteli OEM uygulamaları için benzersiz esneklik sunan Mazak'ın VTC-530C'si, çeşitli metal kesme taleplerine uyum sağlayabilen kompakt bir dikey işleme çözümüdür.

Son derece çevik olan makina 12.000dev/dak 18.5Kw’lık iş milinden faydalanarak ağır yükte işlemeden, küçük çaplı takımlarla alüminyum işlemeye kadar geniş bir uygulama yelpazesinde çevrim sürelerini kısaltmak için tasarlanmıştır. Doğrudan tahrikli vidalı mil ve masuralı lineer kızaklar ayrıca X, Y ve Z eksenlerinde 42m/dk'ya kadar hızlı ilerleme oranıyla yüksek performanslı eksen hareketi sağlıyor.

KOLLU OTOMATİK TAKIM DEĞİŞTİRİCİ ÖZELLİĞİ VAR

Mazak’ın Worcester, Birleşik Krallık’taki Avrupa Üretim tesisinde tasarlanıp üretilen VTC-530C’yi sınıfındaki diğer makinalardan ayıran bir özellik ise ara takım değiştirme kollu otomatik takım değiştirici özelliğidir. Bu, uzunluğu 350 mm'ye ve ağırlığı 8 kg'a varan bir kapasiteye olanak sağlar ve yalnızca 4,4 saniyelik bir sürede hızlı talaştan talaşa işlemler sunuyor.

ÇİFT TABLALI ÇALIŞMA MANTIĞI

1,740 mm'lik geniş bir X ekseni hareketi sunan VTC-530C, kapsama alanı karşılaştırılabilir makinalara göre çok daha büyük iş parçalarını barındırabiliyor. Böylece potansiyel müşteri tabanını petrol, gaz ve hava-uzay sektörlerinin yanı sıra geleneksel olarak yaygın olan otomotiv ve tıbbi pazarları da içerecek şekilde genişletiyor. Ayrıca bir tarafta işleme yapılırken diğer tarafta operatörlerin parçayı bağlamasına yapmasına izin veren çift tablalı çalışma mantığı, yüksek verimlilik sağlayan opsiyonel bir ara kapı çözümü ile sağlanabilmektedir.

PROGRAMLAMA VE KURULUM SÜRELERİNİ DE KISALTABİLİYOR

Sabit 2300 mm (U) x 530 mm (G) tabla işleme sırasında, özellikle ağır iş parçaları işlenirken, daha fazla sağlamlık sağlar ve ayrıca gerektiğinde makina kapasitesine daha fazla esneklik sağlayarak tabladan büyün parçaların işlenmesine imkan verir. Özellikle alüminyum kesme sırasında, işleme alanından kolay talaş atımı için eğik banko gövde tasarımı kullanılmıştır. VTC-530C, Mazak’ın dünyanın en hızlı CNC'si olan SmoothG CNC’si ile kontrol ediliyor; bu ise sadece daha iyi çevrim sürelerine katkı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda programlama ve kurulum sürelerini de kısaltabiliyor.