Ana Enerji Kaynağı Kimliğini Koruyacak

Yenilenebilir enerjinin dünyanın en hızlı büyüyen enerji kaynağı olarak ön plana çıkacağı öngörülüyor. Ancak kömür, petrol ve doğalgazın 2040 yılına kadar ana enerji kaynağı kimliğini koruyacağı düşünülüyor. Küresel enerji tüketiminin 2040 yılına kadar yüzde 28 artacağı ve bu süreye kadar da küresel enerji tüketiminin yüzde 77’sinin ise fosil yakıtlardan sağlanması bekleniyor. Bu orana göre 2040 yılına kadar kömür, petrol ve doğalgaz kaynakları ana enerji kaynağı olmayı sürdürecek. Türkiye’de petrol ve doğalgaz devlerinin yeni tesis, dağıtım hattı ve akıllı dönüşüm yatırımları hız kesmeden sürüyor. Petrol ve Doğalgaz sayımız için geride bıraktığımız yılda 42 ilçeye doğalgaz ulaştıran ve 18 şehir giriş istasyonu yatırımı gerçekleştiren Aksa Doğalgaz’ın konuğu olduk. STAR rafineri ile hammadde kaynağını güvence altına alarak gücüne güç katacak SOCAR Türkiye İştiraki Petkim Tesisleri, kapılarını dergimiz okurları için ST Proses Otomasyonu dergisine açtı.

 Türkiye’nin en çok yatırım yapılan sektörlerindeki lider kuruluşların yöneticilerini taşıdığımız ‘Yatırımcı’ bölümümüzün bu ayki konuğu: Farklı boyutlarda plastik ambalajlar üreterek dışa bağımlılığı azaltmayı hedeflediklerini vurgulayan, Viking Temizlik Fabrika Müdürü Hüseyin Karakaya oldu. 

Türkiye endüstrisinde daha çok marka kişisi ve daha çok marka gündemine ulaşabileceğiniz ‘İş Gündemi’ sayfalarımızla endüstrinin nabzını sizler için tutmayı sürdürüyoruz. 

Türkiye’nin en çok yatırım yapılan sektörlerinin ve doğru çözümü oluşturmak için hedef odaklı proses otomasyonu dünyasının en önemli ürün ve sistemi dosyalarının yer aldığı, sektörünün ilk ve tek yayını ST Proses Otomasyonu, Petrol ve Doğalgaz sayısıyla uzmanlaştırıyor!