Doğa Dostu İklimlendirme için Otomasyon

Giderek azalan doğal kaynaklar ve artan enerji maliyetleri, tüm endüstriyel üreticilerde olduğu gibi ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sektörü üreticilerini de çevre dostu, hem üretimde hem de nihai üründe enerji tasarrufu sağlayan, otomasyon teknolojileri odaklı üretime doğru yönlendiriyor.

Kapak konusu olarak incelediğimiz "Isıtma Soğutma ve İklimlendirme" başlığı altında ziyaret ettiğimiz,  yenilenebilir enerji konusunda en yeni trendleri geliştiren, inovatif firma Viessmann, uzun yıllardan beri zararlı madde emisyonu düşük ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan sıvı ve gaz yakıtlı sistemler ile güneş enerjisi sistemleri, katı yakıtlı ısıtma sistemleri ve ısı pompaları gibi ürünler sunuyor. Markanın üretim süreçlerini, kalite ve test aşamalarını, sürdürülebilir bir çevre için yürüttüğü çalışmaları, enerji verimliliği uygulamalarını ve geleceğe yönelik hedeflerini Viessmann Türkiye Genel Müdürü Nurten Üner, Bakım Müdürü Mehmet Yontar, Üretim Müdürü Gökçe Tezel, Lojistik & Süreç Geliştirme Müdürü Metin Özbudakçı ile konuştuk.

Kombi, şofben, termosifon, panel radyatör ve solar sistem ürünlerinde Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük üretim tesisi olma özelliği taşıyan DemirDöküm'ün 'Açık Fabrika, Şeffaf Üretim' projesi ile ilgili yaptığımız röportaj bu ay ikinci fabrika ziyaretimizi oluşturuyor.

Avrupa’nın sadece ankastre fırın ve ocak üreten en büyük fabrikası Termikel'e ve veri izleme-raporlama sistemi ile üretimi online olarak izleyebilen ilaç devi Abdi İbrahim'le gerçekleştirdiğimiz fabrika ziyaretlerini de keyifle okuyacağınıza inanıyoruz.

Dosya bölümünde "Enerji Verimliliği Uygulamaları"ndaki yeni trendlere, bu alanda yapılmış röportaj ve  güncel çalışmalara,  Ayraç bölümünde ise "Endüstriyel İletişim" alanındaki çözümlere yer verdik. Her bir sayfası ile bilgi dağarcığınızı genişleteceğinize inanıyoruz.

*****

Yeni sayımızda "Tepedekiler"  bölümünün konuğu, ülkemizde iş güvenliği denetiminin yetersiz olmasına dikkat çeken İnci OSGB Genel Koordinatör İş Güvenliği Uzmanı (B Sınıfı) Nermin Karaaytu oldu.

Keyifle okumanız dileğiyle…