Fuarlar, ikili görüşmeler, yurt dışı heyetleri, fuarlar derken Ekim ayında makina sanayindeki sektör temsilcileri oldukça hareketli günler yaşadı. Yaşanan tüm adaptasyon, sektöre olumlu yansımış olacak ki özellikle ihracat kaleminde yükselişler kendini göstermeye başladı. 


Dergimizin bu ay ki ‘Kapak’ konusunda da yine özellikle dünya çapında kendini ispatlamış markalarımızın iş yaptığı ‘Endüstriyel Mutfak’ sektörünü ele aldık. Yükselen dinamik ve üretimiyle yatırımlarını artıran endüstriyel mutfak üreticileri; Ar-Ge’den ödün vermeden imalat gerçekleştiriyor. Yılda yaklaşık 1.3 milyar dolardan fazla ihracatla, ortalama 100’den fazla ülkeye çözüm sunan firmalar; ana mutfak ekipmanları, bulaşıkhane ekipmanları, pişirme üniteleri, soğuk üniteler, taşıma ekipmanları gibi metalin en kullanışlı formuyla üretim gerçekleştiriyor. Anahtar teslim projelerle dünyanın her yerine Türkiye imzasını atan yerli endüstriyel mutfak üreticilerinin fabrikalarına girdik. Yatırımlarını öğrendiğimiz görüşmelerle birlikte bu sektöre iş yapan makina ve aksam firmalarıyla da görüştük.


Sanayide meydana gelen canlanmanın redüktör sektörünü etkilediği bir gerçek… ‘Dosya’ konumuz kapsamında incelediğimiz redüktör sektöründe, yerli üreticiler pazarı kıskaca almaya çalışıyor. Peki, ithalat yapan oyuncular neler yapıyor? Piyasaya sunulan yeni redüktör tiplerinin enerji verimliliğine sağladığı katkı ne? Sanayide özellikle taklit ürün problemi oyuncuları nasıl etkiliyor? Hepsi ve daha fazla sorunun cevabını, sektörün dev isimleriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlarımızda bulabilirsiniz.

ST Makina’yı her ay takip ederek çözüm sunduğunuz firmalara dair yatırım haberlerine ilk elden ulaşabilir, piyasalarda yaşanan gündemi takip edebilir, teknik makaleler ve araştırma yazılarıyla teknolojide yaşanan yeniliklerden haberdar olabilirsiniz. ‘Kapak’, ‘Dosya’ ‘Makina ve Aksamları’, ‘Platform’, ‘Başarı Hikayesi’ derken çok kapsamlı ve keyifli başlıklarımızın olduğu yeni sayımız sizleri bekliyor. 

Yorumlar

Yorumunu yaz