Hedef, Çok Daha Fazlası

Yirmi yıllık geçmişiyle Alternatif Yayın Grubu; ST Dergileri ve Zirveleri’nin tüm oluşumlarını ‘Endüstri ST’ markası altında birleştirdi. Çok kısa bir süre içinde radyo ve TV yatırımlarını da tamamlayacak ve yayına açacak. Peki, bu süreçte dergilerimizde neler olacak?

Elbette ki her defasında daha fazla kişiye ulaşmanın hazzıyla dopdolu yayınlar çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Ancak şimdi hedef çok daha fazlası! ST Makina sayfalarında ilk kez bu sene ‘iş gündemi’ sayfalarımıza karşınıza çıkıyoruz. Sektörde faaliyet gösteren 46 firmada görev alan kişilerin ‘Gündemi’ni sorduk. Her sayımızda daha fazla yer vermek için çaba göstereceğimiz gündemi takip edebilirsiniz. Bu arada sizler de gündeminizi bizlerle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin!

Gelelim içeriğimizdeki diğer haberlere…

Şubat sayımızın ‘Kapak’ konusunu iş makinaları oluşturdu. İş makinalarına olan talebin son yıllarda artmasıyla beraber, bu alanda planlanan yatırım hamleleri gündeme gelmeye başladı. Özellikle üretimde yaşanan kapasite artışı, yöneticileri alım yapmaya zorluyor. Bununla beraber robotlu üretime geçerek özellikle kaynak noktasında avantaj yakaladıklarını ifade eden sektörün önemli firmaları ile bir araya geldik. İş makinaları sektörünü ve üretimi konu aldığımız röportajlarımızda markaların gündemini konuştuk. Hidrokon, Liebherr, MPG Makine, Pi Makina gibi önemli markaların fabrikalarını gezerken Askaynak, Dassault Systemes, Entek Otomasyon ve Tamsan Kompresör’ün bu alandaki çözümlerini dinledik. 

Yatırımlar, teknik makaleler, ürün tanıtımları derken ‘Dosya’ konusu kapsamında da lazer teknolojilerini ele aldık. Nukon ve Tugayhan Makina’nın lazer teknolojileri özelindeki gerçekleştirdiğimiz röportajlarımızı kaçırmayın! Artık sizleri dergimizin içeriğiyle sizi baş başa bırakıyorum. Mart sayımızda görüşmek üzere…