İlk çeyrekte hızlı yükseliş

Türkiye maden sektörünün ihracatı yılın ilk çeyreğinde yüzde 36,77 artışla 1,02 milyar dolara ulaştı. En çok ihracat gerçekleştirilen ülke ise 149,8 milyon dolarla Çin oldu. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nce geçen yılın aynı dönemine göre sektör ihracatında yüzde 36,77’lik bir artış söz konusu. Bu performans 2014 yılından beri en iyi ilk 3 aylık performans oldu. İhracatta emin adımlarla başarı elde eden sektörün üretim tesislerindeki trend ihtiyaçları aktüel çözümlerle Mayıs sayımıza taşıdık. Kapak konumuz kapsamında TÜPRAG ve Çayeli Tesisleri’nin konuğu olduk. Türkiye’nin en çok yatırım yapılan sektörlerindeki lider kuruluşların yöneticilerini taşıdığımız ‘Yatırımcı’ bölümümüzün bu ayki konuğu kurutma tesisi yatırımı sonrası biyokütle niteliğinde çamur elde ettiklerini ifade eden, Çorlu Deri ve Karma OSB Bölge Müdürü Ünal Diner oldu. İş hayatına atılmaya hazırlanan genç mühendislere hayatlarını dengeli yaşamaları gerektiğini hatırlatan Sn. Levent Arabacıoğlu, 

Mayıs sayımızın ‘Marka Lideri’ oldu. Başarılı iş yaşamı, tercihleri, hayatındaki dönüm noktaları, hobileri ve daha birçok yönüyle US A Fabrika Otomasyon Şirketi’nin Genel Müdürü Levent Arabacıoğlu’nu yeni sayımıza taşıdık. Mayıs sayımızda, her uygulama ve projenin başarıya dönüşebilmesi için atılması gereken adımların tavsiye edildiği ‘PM İçin Doğru Adımlar’ bölümümüzde;“Yük hücresi seçerken dikkat edilmesi gereken 7 husus“’ başlıklı tavsiyesine yer verdik.

Türkiye’nin en çok yatırım yapılan sektörlerinin ve doğru çözümü oluşturmak için hedef odaklı proses otomasyonu dünyasının en önemli ürün ve sistemi dosyalarının yer aldığı, sektörünün ilk ve tek yayını ST Proses Otomasyonu, Mayıs sayısıyla da uzmanlaştırıyor!

Yorumlar

Yorumunu yaz