Mutfak ve banyolar, fonksiyonun öne çıktığı kullanım trafiğinin yoğun olduğu kullanım alanları. Düne kadar bu mekanlarda kullanılan malzemeler, hem işlevsellik hem de tasarım açısından sınırlı özelliklere sahipti. Bugün ise değişen çok şey var. Her şeyden önce bu iki mekan artık yasam alanlarına dönüştü. Yani zeminde kullanılan seramikten, lavaboda kullanılan armatüre kadar her şey mekan bütünlüğünü oluşturan önemli bir detay. Estetik dokunuşlarla stil sahibi banyo ve mutfaklar fonksiyonel özellikleriyle de şaşırtıyor. Armatür markaları su tüketimini azaltan çalışmalarıyla verimliliğe odaklanırken, seramik oyuncuları teknolojinin sınırlarını zorluyor ve maksimum hijyen sağlamaya fokuslanıyor. Nereden mi biliyorum, sektörün önde gelen markaların yetkilileri ile yaptığımız röportajlardan… Tüm bu gelişmeleri ve daha fazlasını “mutfak, banyo ve seramik” dosya konumuzdan öğrenebilirsiniz.

Dergimizin kapağından da anladığınız gibi bu ay Nivo İstanbul projesini mercek altına aldık. Avrupa yakasının yeni cazibe bölgesi Basın Ekspres’te yükselen projeyi Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tugsuz ve Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz ile konuştuk.

En az 1 milyon dolar tutarında taşınmazı üç yıl satılmaması şerhiyle satın alan, en az 2 milyon dolar tutarında sabit sermaye yatırımı yapan en az 3 milyon dolar tutarında mevduatı üç yıl tutma şartıyla Türkiye’de faaliyet gösteren bankalara yatırdığı belgelenen veya bu tutarda devlet borçlanma araçlarını üç yıl tutmak şartıyla satın aldığı tespit edilen yabancılara Türk vatandaşlığı verilecek. Biz de inşaat yatırımcılarına Türkiye’de yatırım yapan yabancılara vatandaşlık hakkı verilmesiyle ilgili bu düzenlemenin yürürlüğe girmesini nasıl değerlendirdiklerini sorduk. Sayfa 82’yi çevirdiğinizde Özen Kuzu’dan Süleyman Çetinkaya kadar kim ne söylemiş öğrenebilirsiniz.

Daha birçok haberin yer aldığı yeni sayımızı keyifle okumanız dileğiyle…

Yorumlar

Yorumunu yaz