Peyzaj projelere değer katıyor

Artan yapılaşma sanırım herkeste aynı özlemi doğuruyor. Trafikten, şehrin kalabalığından bir an önce uzaklaşıp olabildiğinde yeşile bakmak, çimlere ayak basmak, çiçek kokusunu içine çekmek… Büyükşehrin kokusu, stresi, çilesi arttıkça bu özlem daha da büyüyor hiç kuşkusuz… İnşaat yatırımcıları bu durumun farkında. Zira özellikle konut projelerinde vurgulanan konu peyzaj. Örnek verecek olursak SeaPearl Ataköy. Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen projenin dikkat çekici en önemli özelliklerinden biri peyzaj alanı. Araç girişi olmayan 33 bin metrekarelik peyzaj alanının barok tarzında olacağını Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’dan öğrendik. Peyzaj alanının, 1.200 metre uzunluğundaki sahil bandıyla bütünleştiğini belirten Kuzu, sorularımızı cevapladı.

Mayıs sayımızın bir diğer önemli konusu ise restorasyon. Restorasyon, projelendirmesinden iş takibine, inşaatından kullanılacak malzemesine kadar uzmanlık gerektiren bir çalışma alanı. Her aşamasının ince elenip sık dokunduğu restorasyon projelerini işin uzmanları ile konuştuk.

İnşaat ustalarının en önemli ihtiyacı hiç kuşkusuz elektrikli el aletleri. Birçok işin yapımı için gerekli olan bu kalem son yıllarda ustaların hem işini kolaylaştıracak hem de güvenliği artıracak özelliklerle donatıldı. Biz de bu sayımızda sektörün önde gelen isimleri ile bir araya gelerek elektrikli el aletleri pazarını ve firmaların yeni ürünlerini konuştuk. Yeni sayımızı keyifle okumanız dileğiyle…

Yorumlar

Yorumunu yaz