Sanayi, Gücünü Ortaya Koyuyor

Makina sanayi, bu sene altı fuarın tek çatı altında toplandığı WIN Eurasia’da imalat sanayini 360 derece deneyimlenebilecek.  Yeni pazarlar, iş birlikleri, teknolojideki son gelişmeler, yepyeni ürünler görücüye çıkmaya hazır!

WIN Eurasia’da katılımcı olarak ürünlerini sergileyecek bazı firmalarla bir araya gelirken, bu ay yine sektörün nabzını tutmaya devam ettik. Özellikle okurlarımızla geçen ay tanışan ‘İş Gündemi’ sayfalarımız büyük bir ilgiyle karşılandı. Mart sayımızda da firma özelinde yetkili kişilerin gündemini sorduk. Sizler de bizlerle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin! Bunun için tek yapmanız gereken gündeminizdeki konu hakkında adresime (simge.soyel@alternatifyayincilik.com) mail atarak bana ulaşmanız! Hepsi bu kadar…

Gelelim dergimizin kalan içeriğine… ST Makina’nın bu ayki ‘Kapak’ konusunu beyaz eşya ve yan sanayi sektörü oluşturuyor. Endüstri’de 4.0’ın konuşulduğu beyaz eşya ve yan sanayi sektöründe oyuncular; imalatta verimliliği avantaja çevirme süreçlerinde dijital dönüşümü konu alıyor. Bu kapsamda DemirDöküm, Daikin, Mitsubishi Electric, Whirlpool ve Konveyör’ün fabrikalarını ziyaret ederek ettik. Akyapak, Askaynak, Çakmak Vinç, Cantaş, Danfoss, Dirinler, Euchner, Kromaş, Kukamet ve Staubli firmaları ile de bizzat görüşerek beyaz eşya ve yan sanayi sektörüne sundukları çözümleri konuştuk.

‘Makina ve Aksamları’ bölümümüzde ise ‘Dosya’ konusu mekatronik sektörünü ele aldık. Doruk Otomasyon, İnform, Rockwell Automation, Schneider Electric, Smaris, Pepperl+Fuchs ve Phoneix Contact’ta yaşanan yeni gelişmeleri ilk ağızdan öğrendik.

Gelecek sayımızda medikal üreticileriyle bir araya geleceğimizin tüyosunu da verdikten sonra sizleri dergimizle baş başa bırakıyorum.

Saygılarımla,