Transatlantic Petroleum şirketinden 2023 yılı hedefleri konusunda yapılan açıklamada; Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu petrolün yüzde 20’sinin yerli kaynaklardan karşılanmasının amaçlandığı belirtildi. Petrol fiyatlarının artış göstermesi Transatlantic Petroleum Şirketi’nin Türkiye’ye yaptığı yatırımların hızlanmasına yol açtı. Ülkemiz şuan için doğalgaz ihtiyacının yüzde 1’ini ve petrol ihtiyacının yüzde 6’sını yerli kaynaklardan karşılarken, Transatlantic Petroleum şirketi 2023 yılında petrol ihtiyacının yüzde 20’sini karşılamak için çalıştıklarını belirtti. Türkiye’nin en büyük ithalat kalemlerinden biri olan Petrol ve Doğalgaz ürünlerinin yerli kaynaklardan daha yüksek oranlarda elde edilebilmesi için arama, üretim ve rafinaj yatırımları sürüyor. Sektör liderlerinin yatırımları ve proses otomasyonu markalarının en güncel çözümlerini Mart sayımıza taşıdık.

Türkiye’nin en çok yatırım yapılan sektörlerindeki lider kuruluşların yöneticilerini taşıdığımız ‘Yatırımcı’ bölümümüzün bu ayki konuğu; Tesiste üretim verimliliğini optimal düzeyde sağlamak için pek çok yöntem uyguladıklarını ifade eden, Teksüt A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray oldu.

Günümüzde çalışanların birlikte koşacakları ve kendilerini anlayan liderler istediğini belirten Savaş Balaban, Mart sayımızın ‘Marka Lideri’ oldu. Başarılı iş yaşamı, tercihleri, hayatındaki dönüm noktaları, hobileri ve daha birçok yönüyle SEKO Endüstriyel Pompalar Ülke Müdürü Savaş Balaban’ı yeni sayımıza taşıdık.

Mart sayımızda, her uygulama ve projenin başarıya dönüşebilmesi için atılması gereken adımların tavsiye edildiği ‘PM İçin Doğru Adımlar’ bölümümüzde; Exzone Proje Koordinatörü Aytaç İvgin’in “Gaz algılama sistemleri seçimi ve uygulamasında 7 Adım“’ başlıklı tavsiyesine yer verdik.


Türkiye’nin en çok yatırım yapılan sektörlerinin ve doğru çözümü oluşturmak için hedef odaklı proses otomasyonu dünyasının en önemli ürün ve sistemi dosyalarının yer aldığı, sektörünün ilk ve tek yayını ST Proses Otomasyonu, Mart sayısıyla uzmanlaştırıyor!

Yorumlar

Yorumunu yaz