Gündelik yaşamda birçoğumuz ev ile iş yeri arasında sıkışıp kalmış durumda. Evin sorumlulukları, iş stresi, trafik derken dinlenmeye ve sosyal aktivitelere kısıtlı bir zaman kalıyor. Kendine kalan bu kısa zaman dilimini en verimli şekilde kullanmak ise herkesin dileği... Bu ihtiyaca en fazla kulak verenler arasında hiç kuşkusuz inşaat yatırımcıları ve mimarlar geliyor. Zira yaşam alanları, sosyal aktivitelerin ve iş dünyasının da içerisinde yer aldığı kendi kendine yetebilen yaşam alanlarına dönüştürülüyor. Cafe, cep sinema, spor salonları gibi birçok sosyal kompleksi bünyesinde barındıran modern yapılar, sürekli koşuşturma içerisinde olan insanların kurtarıcısı niteliğinde. Örneğin Moment İstanbul projesi... AC Yapı tarafından hayata geçen proje birçok sosyal aktiviteyi bünyesinde barındırıyor. Konfora ve kaliteye odaklanılan projenin detaylarını Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun ve Proje Müdürü Boray Acar’dan dinledik.

Bünyesinde her türlü sosyo-kültürel aktiviteleri barındıran modern projeler yalnızca İstanbul’da değil Ankara, İzmir gibi birçok şehirde yükseliyor artık… Tüketicinin değişen ihtiyaçlarını dikkate alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Elbiz İnşaat ise gündemindeki projeler ile son zamanlarda özellikle Ankara’nın öne çıkan isimleri arasında. Hukuk fakültesinden mezun olan Elbiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu ile inşaat sektöründeki kariyerini ve Benevre Beytepe Evleri projesini konuştuk.

Mimaride ve dekorasyonda dikkat edilmesi gerekilen çalışmalardan biri aydınlatma. Nitekim kullanılan ışığın yoğunluğu ve tasarımı, mekan kimliğinde oldukça etkili. Nesneyi görünür kılmaktan çok daha öte bir role sahip olan aydınlatmayı, bu sayımızda parantez içine aldık ve sektörün önde gelen markalarıyla bir araya geldik. Keyifli okumalar…

Yorumlar

Yorumunu yaz